הרבה שואלים את השאלות הבאות בנוגע לכיול גלאי גז  לאחר קניה. במאמר זה ננסה לענות על כל השאלות השכיחות של רוב הלקוחות שלנו. 

כידוע, ישנם 2 סוגי גלאי גז:

גלאי גז קבועים אשר מותקנים על הקיר בחדרים ומבצעים מדידה של הגז באופן רציף 24/7 . לדוגמא גלאי גז בישול גפ"מ במטבחים או גלאי אמוניה בחדרי קירור תעשיתיים. לעומת זאת ,בגלאי גז ניידים משתמשים למדידה רק כשיש צורך והם יכולים להיות אישיים לבטיחות העובד ,לגילוי דליפות גז או למדידה כללית של איכות אוויר בסביבה או בתוך מבנה. 

 

 

 

משפחת גלאי גז ניידים שלנו Watchgas
משפחת גלאי גז ניידים שלנו Watchgas
גלאי גז דגם TOC-10
גלאי גז דגם TOC-10

רכשתם גלאי גז חדש? האם יש צורך לכייל אותו?

כאשר אתם רוכשים את הגלאי גז שלנו אתם מקבלים תעודת כיול של היצרן ואין צורך לבצע כיול בשטח לאחר התקנה. הגלאי שלנו מוכן מיד לעבודה לאחר חיבור מתח החשמל. זהו אחד היתרונות של הגלאי גז שלנו לעומת יצרנים אחרים. 

כל כמה זמן לכייל?

  • לגבי גלאים ניידים ,זאת שאלה מעניינת מאוד.  המוסד לגהות ובריאות תעסוקתית העולמי המוכר OSHA ממליץ לבצע כיול לגלאי גז לפני כל שימוש בגלאי. אך בחברה בה יש מאוד ואלפי גלאי גז ניידים לרוב אין הדבר אפשרי פיזית לכן יש הקלות בנושא.

 רוב היצרנים המוכרים והידועים מחייבים לבצע "בדיקת גלאי" הנקרא כ BUMP TEST ( להלן קישור למאמר שלנו בנושא למי שלא הספיק לקרוא) לפני כל הפעלה ותחילת העבודה עם הגלאי גז .

היצרנים שלנו ממליצים לבצע את  הכיול פעם ב 6 חודשים לפחות. חלק מהגלאים ניתן לכייל פעם בשנה. הכל תלוי בסוג החיישן של הגלאי.  

לדוגמא: כיום בתעשייה רוב הלקוחות מבצעים כיול לגלאי 4 גזים לחלל מוקף כיול פעם בשנה. לרוב הם גם לא מבצעים בדיקה של הגלאי (BUMP TEST) לפני תחילת עבודה וזה לא תקין ! אף יצרן לא יכול להבטיח שהגלאי יהיה תקין במשך שנה שלמה בין כיול לכיול. בעבודה היום יומית ייתכן מאוד שהחיישן ייחשף לגזים שונים הקיימים בסביבה והדבר יפגע משמעותית ביכולת הגילוי שלו, דיוק וזמן תגובה. ייתכן גם כי יחשף לרמות וריכוזים גבוהים של גזים.  במצב זה החיישן יכול להיפגע ולסיים את אורך החיים שלו מיידית. 

רכשתי גלאי חד פעמי – האם הוא זקוק לכיול?

התשובה היא כן. גם גלאי חד פעמי זקוק לכיול תקופתי ובדיקה לפני כל תחילת עבודה. 

כיילתם את הגלאי פעם בחצי שנה כפי הנדרש – האם זה מבטיח פעולה תקינה של הגלאי?

התשובה היא לא!  ליבו של כל גלאי הינו החיישן. רוב החיישנים הנפוצים הינם מסוג אלקטרו-כימיים . במידה והם נחשפים לרמות וריכוזים גבוהים של הגז – דיוקם ואורך החיים יורד משמעותית. לכן במידה ואתם רוצים להיות בטוחים – אנו ממליצים לבצע בדיקה לגלאי לפני כל תחילת עבודה .

כיצד ניתן לבד לכייל גלאי גז?

לצורך זה, אנו יכולים להציע לכם ערכת בדיקה לכל גלאי . הערכה היא קומפקטית וניתנת ללקיחה לשטח. ערכות בדיקה שלנו כוללות גם אופציה לכיול של הגלאי כך שאתם יכולים לבצע גם כיול עצמי ללא צורך בשליחת הגלאי אלינו למעבדה. 

במידה ואנו מזהים בזמן מדידה ערכים לא הגיוניים שהגלאי מודד או כל פעולה אחרת לא תקינה של הגלאי חשוב מאוד לבצע מיידת את הכיול.

על מנת ליצור סביבה בטוחה בעבודה עם גלאי גז חשוב מאוד לבצע תוכנית כיולים שנתית על ידי מנהל בטיחות מוסמך במקום ולקבוע לכל גלאי את משך זמן הכיול.  

  • את רוב גלאי גז הקבועים יש לכייל אחת ל 6 חודשים . קיימים גלאים לגזים מיוחדים אשר יש לכייל אפילו אחת לחודש! 

כמה עולה ,מהו המחיר לכיול גלאי גז? 

עלות הכיול לגלאי גז היא החל מ-150 ש"ח והמחיר נקבע לפי סוג הגלאי ,סוג החיישן של הגלאי ודגם של הגלאי.

היכן ניתן לכייל?

אנו ,בחברת אימפקטור מבצעים כיולים לכל סוגי הגלאים שלנו וגם לחלק גדול של יצרנים אחרים. פנו אלינו ותמיד נשמח לעזור בכיול הגלאי שלכם- גם גלאי נייד וגם נייד קבוע מכל סוג.

אנו יכולים לכייל את הגלאי במעבדתינו וגם בשטח באתר של הלקוח – זה תקף יותר בגלאים קבועים כי אותם הדרך כלל לא מפרקים לצורך כיול.

אנו מגיעים אליכם עם ערכות וציוד כיול נייד ומבצעים אותו בשטח.

בסיום כיול מופקת תעודת כיול עבור כל גלאי הכוללת את פרטי הכיול ומספר סידורי של הגלאי.

כמה זמן לוקח לכייל גלאי גז? 

אנו בחברת אימפקטור מקצוענים בכיול גלאי גז .

לקוח אשר שולח או מביא את הגלאי אלינו למעבדה – יקבל את הגלאי בחזרה מכוייל כבר באותו היום או יום למחרת.

בשטח ובאתר הלקוח, הכיול מתבצע מיידית תוך דקות ספורות.

לסיכום:

  • חובה לבצע בדיקה של גלאי גז נייד לפני כל תחילת העבודה.
  • חובה לכייל את הגלאי לפחות פעם ב 6 חודשים.
  • יש לבצע הערכה ולקבוע תוכנית כיול לכל גלאי על ידי מנהל בטיחות מוסמך