גלאי גזים,מחיר,סוגים וכל מה שכדאי לדעת

כל הגלאים לרוב עושים ועונים על אותם צרכים וייעוד.
ההבדל?
אנו באימפקטור מספקים יחס אישי ,יעוץ ועזרה בבחירת הגלאי המתאים ביותר עבורכם 

 מדוע?  פשוט מאוד, כדי שתחסכו כסף וזמן יקר

בנוסף, אנו מספקים שירות ותמיכה טכנית מלאה מעבר למקובל בתעשייה\בשוק הכולל כיולים באמצעות תערובות גזי כיול סטנדרטיים
גלאי 4 גזים אישי לבטיחות העובד דגם QGM
גלאי 4 גזים אישי לבטיחות העובד דגם QGM

מדוע אנו זקוקים לגלאי גזים? 

בזמן הימצאות כל אדם באזורים שונים, החל ממטבח הביתי ועד למתקני תעשייה אנו עלולים להיות חשופים לגזים אשר לא ניתן להריח ואף לא לראות אותם. היחשפות לגזים מסויימים עלולה לגרום לסכנת חיים. לכן, אנו נדרשים במכשיר אלקטרוני אשר יגלה ויתריע בטרם שרמת החשיפה תהיה מסוכנת לבריאות שלנו. 

מהו גלאי גזים וכיצד הוא עובד? 

גלאי גז מבצע מדידה רציפה של ריכוז הגז באוויר ומתריע מיידית על עלייה בריכוז זה. 

ליבם של כל הגלאים הינם החיישנים אשר מיועדים לגלות ולזהות את הרמות וריכוזי הגזים הנמדדים. קיימים מספר סוגים וטכנולוגיות של חיישנים לגילוי גזים: אלקטרוכימיים, אינפרא-אדום, קטליטיים,טרמיים ועוד. 

בחירת החיישן המתאים ביותר נקבע לפי חוקי הפיזיקה ובעיקר לפי סוג הגז הנדרש למדידה. 

לדוגמא רמת הפחמן דו חמצני CO2 בתוך ומחוץ למבנים ימדד באמצעות חיישן אינפראדום בלבד. דליפות של גזים נפיצים יתגלו באמצעות חיישנים קטליטיים.  אופן הדיוק של גלאי דהיינו בחיישן נקבע על ידי היצרן והוא תלוי גם בסוג הגז הנמדד.

גלאי גז לחלל מוקף דגם QGM
גלאי גז לחלל מוקף דגם QGM

מי והיכן משתמשים בגלאי גזים?

בגלאים ניידים יכול להשתמש כל אדם פרטי ועובד אשר ייתכן כי ימצא באזור מסוכן לאדם בו עלולה להיוצר פליטה של גז מסויים. 

לדוגמא טכנאי גז אשר מתקינים מערכות גז ומיזוג אוויר יכולים להיות חשופים לנזילות גז. באמצעות גלאי גפ"מ נייד דגם BH-90 ניתן לגלות דליפות אלו באופן מיידי. 

כל עובדי מתקנים תעשיתיים במפעלים ,קבלנים אשר מבצעים עבודות קידוח, חפירות ובמיוחד מי שנדרש להיכנס לאזורים מוקפים כגון תעלות, מתקני ביוב חייב להיות מוגן באמצעות גלאי 4 גזים אישי דגם QGM 

גלאי 4 גזים דגם QGM יתריע מיידית באמצעות לדים,רטט וסירנה על הימצאות של כל 4 סוגי הגזים הבאים:

  1. גזים נפיצים  LEL%
  2. חמצן O2
  3. פחמן חד חמצני CO
  4. מימן גופרתי H2S

 

משפחת גלאי גזים אישיים ל 4 גזים ולגז בודד כולל ערכה ניידת לכיול ובדיקה
משפחת גלאי גזים לבטיחות העובד

מדידת גז טבעי, רמת אחוז מתאן , ביוגז וגזי מטמנה מתבצעים על ידי אנלייזר RASI7000-BIO אשר מסוגל למדוד את רמת מתאן CH4 ופחמן דו חמצני CO2 הנוצרים לאחר תהליך הפירוק הביולוגי במטמנה .

לחילופין,באמצעות גלאי דליפות לגזים נפיצים כגון XP3160 ניתן לגלות דליפות מזעריות ביותר של  PPM ( חלקיקים למיליון )  בודדים בלבד באוויר. 

לצורך מדידה של רמות גזים בתוך ומחוץ למבנים נדרש ידע בבחירת המכשיר המתאים ביותר.גלאי אשר מודד גז בתוך מבנה לעיתים לא יעיל במדידה מחוץ למבנה. 

לדוגמא : מדידה של תרכובות אורגניות נדיפות VOC הכוללות ביניהם מגוון של 200 סוגי גזים שונים המכילים אטומי פחמן Carbon נמדדים על ידי גלאי מדגם PID102 או FID115  ואילו מדידות גזים בתוך מבנים ימדדו באמצעות גלאי דגם YESAIR.

טכנאי דודי קיטור?

התקדם ובצע כיוונון של דודי קיטור,מנועים ותנורים באמצעות אנלייזר דגם ENERAC500 אשר מודד בו זמנית את כל הפרמטרים של תחמוצות חנקן NOx וגופרית SO2 , רמת חמצן ופחמן חד חמצני CO. 

גלאי חמצן או איך שקוראים להם בתעשייה גלאי חוסר חמצן הינם גלאים אשר מבצעים מדידה רציפה של רמת החמצן באוויר ומיד מתריעים ברגע שרמת החמצן ירדה מתחת לרמה של כ 19%. אם מדובר בגלאי נייד אז הוא יהיה תלוי עם קליפס על בגד של העובד ואם מדובר על מדידה של רמת החמצן בחדר הגלאי יהיה מותקן באופן קבוע בגובה נשימה של האדם כ1.5 מטר מהרצפה

גלאי אישי לחמצן דגם PDM
גלאי אישי לחמצן דגם PDM

האם גלאי יקר פירושו גלאי טוב?

המחיר אינו קובע זה בטוח , מחיר הגלאי מתחיל מ 100 ש"ח ויכול להגיע גם לאלפי ועשרות אלפי שקלים. לעיתים אנו נידרש בגלאי יקר מכיוון שהוא הפתרון היחיד לצורך מדידה של גז מסויים. 

לסיכום: הדבר החשוב ביותר עבורכם על מנת לחסוך בעלות הגלאי הינו התאמת הגלאי עבורכם בדיוק לפי הדרישות והעבודה שלכם.

אנו באימפקטור בע"מ מקצוענים בהתאמת הפתרון היעיל ביותר עבורכם! דברו איתנו!